Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Veprim epik i gjyqtarit Orsato, zbulon rrengun e Ronaldos

Share

Minutat e fundit të pjesës së parë të ndeshjes mes Portugalisë dhe Sllovenisë, kanë parë të zhvillohet një episod mjaft interesant mes Kristiano Ronaldos dhe gjyqtarit italian Daniele Orsato.

Portugalia po ekzekutonte një goditje dënimi në krahun e majtë të sulmit dhe Ronaldo mori përsipër gjuajtjen e saj. Por Orsato nuk nisi lojën edhe pse Ronaldo ishe gati të gjuante.

Ai u afrua dhe duke bërë shenjë nga Ronaldo shtyu topin që portugezi e kishte afruar pak nga pak duke e vënë në pozicion të favorshëm për të goditur portën. Një moment i veçantë që bëri të qeshte edhe vetë futbollistin i cili e përjetoi me shumë humor këtë episod.

Klikoni Videon.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button