Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ “O sa mirë me qenë shqiptar oe oe”, stadiumi “Signal Iduna Park” oshtin në momentin kur Kombëtarja kuqezi del në fushë

Share

Det kuqezi në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit, teksa bëhet gati për të filluar supersfida mes Italisë dhe Shqipërisë e vlefshme për Europianin 2024.

Të parët që zbritën në fushën e blertë ishin portierët respektivë. Ndërkohë në momentin që në fushë dolën lojtarët shqiptarë, një atmosferë elektrizuese u krijua nga tifozët kuqezinj. Duket sikur stadiumi oshtiu nga koret e shqiptarëve.  “O sa mirë me qenë shqiptarë oe oe”, ishte fraza që u dëgjua menjëherë në stadiumin e Dortmundit, me lojtarët që përshëndetën menjëherë me duartrokitje sportdashësit shqiptarë. Për më tepër shikoni pamjet:  Shikoni VIDEO-n  


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button