Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Mirlind Daku në superformë para Europianit, sulmuesi i Kombëtares kuqezi shënon një tjetër gol në Rusi

Share

Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Mirlind Daku ka gjetur një tjetër gol në Rusi.

Ai ka shënuar golin e vetëm për skuadrën e tij në humbjen 3-1 kundër Spartak Moskos. (VIDEO)

Aktualisht skuadra e tij, Rubin Kazan ndodhet në vendin e 7-te me 41 pikë.

Vetëm gjatë vitit 2024 ai ka shënuar 5 gola. Daku është duke treguar një formë të mirë dhe do ti provojë trajnerit Silvinjo që është gati për Europianin.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button