Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Kanosën me armë dhe plagosën fqinjin, tre të arrestuar në Kukës

Share

Policia e Kukësit ka arrestuar 3 persona, të cilët kanosën me armë dhe plagosën fqinjin, në banesën e tij për motive të dobëta.

Në kuadër të operacionit “Fundviti” ranë në pranga shtetasit D. (B). V., 48 vjeç, si dhe S. V., 44 vjeç dhe J. V., 20 vjeç, përkatësisht vëllai dhe djali i 48-vjeçarit, të tre banues në fshatin Shtanë.

Këta shtetas, pas një konflikti për motive të dobëta, me fqinjin e tyre, shtetasin I. D., 53 vjeç, kanë shkuar në banesën e 53-vjeçarit, ku e kanë kanosur me armë dhe e kanë goditur me grushte.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një armë gjysmë-automatike, 1 automjet dhe celularët e 3 të arrestuarve.

Vijojnë hetimet për të individualizuar dhe dokumentuar ligjërisht, përgjegjësinë penale të secilit prej të arrestuarve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme./albeu.com
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button