Aktualitet dhe Lajme

VIDEO / Incident te protesta e Rithemelimit, molotovi hidhet gabimisht drejt gazetarëve

Share

Dunha para bashkisë së Tiranës është drejtuar sot edhe ndaj gazetarëve dhe kameramanëve. Me gjasë, pa dashje pasi një shishe me benzinë është përplasur në një shtyllë duke bërë rikoshet.

Protestuesit e Rithemelimit kanë hedhur bombë molotov në drejtim të gazetarëve gjatë tubimit.

Hedhja e bombës molotov tek gazetarët ka shkaktuar momente paniku. Vetëm reagimi i shpejtë i tyre ka bërë që të shpëtojnë pa u dëmtuar, pasi situata ishte vërtet kritike.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button