Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/Habit Redi Jupi: Shqipëria nuk është në nivelin për të luajtur në Europian! Kjo ndeshje na nxori zbuluar

Share

Redi Jupi i ftuar në “Top Arena” ka dhënë përshtypjen e tij për ndeshjen Shqipëri-Itali ditën shtunë.

Sipas tij Kombëtarja shqiptare nuk ka qenë në nivelin e Europianit, duke lënë të nënkuptojë se priste më shumë.

Redi Jupi: E di si mu duk Manush sepse këto ditë kam parë dhe kampionatin e atletikës, këto kërcimet me shkop. Ishin në finale dy, por njëri ishte shumë superior ndaj tjetrit. Ai ngaqë bëri dy kërcime dhe ai tjetri shkoi kërceu 6.20 dhe ky ishte 50.8 dhe ky e vuri stekën 6.20. Ai nuk i afrohej fare atij kërcimi atje kështu mu duk dhe mua në ndeshjen Shqipëri-Itali, shpresoj të jem i gabuar në perceptimin tim. Pra steka e Europianit m’u duk shumë e lartë për ekipin tonë? Domethënë niveli i ndeshjesh na nxori zbuluar.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button