Aktualitet dhe Lajme

VIDEO/ Dortmund 0-1 Real Madrid, festë spanjolle në ‘Wembley’! Carvajal shënon në Champions League

Share

Real kalon ne avantazh me nje gol me koke te Karvahal ne minusten e 74.

74′ GOOOOOL REALI 0-1/ Zhbllokohet finalja, Karvahal, kalon në avantazh madrilenët. (VIDEO)

72′ Zëvendësim te Dortmundi, largohet Adejemi, në vendin e tij Rojs.

69′ Bellingham për pak sa nuk shënon golin e avantazhit, mesfushori anglez ishte vetëm disa centimetra larg devijimit fatal të topit (VIDEO) 

63′ Adejemi kroson në zonë për Fylkryg, i cili provon me kokë, por grushton mjaft bukur Kurtua. (VIDEO)

57′ Tjetër mundësi shënimi për Realin, kësaj here ishte Karvahal, por tentativa e tij u ndal nga portieri. (VIDEO) 

49′ Pranë golit Reali me Toni Kros, që provoi me një tentativë nga goditja e dënimit, por reagim mjaft i mirë i portierit Kobel, që largoi rrezikun në këndore. (VIDEO) 

46′ Starton pjesa e dytë!/m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button