Aktualitet dhe LajmeLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëri

Video/Bllokohet Rruga e Arbrit, disa makina kanë dalur jashtë rruge.

Share

Bllokohet Rruga e Arbrit.

Si pasoje e rreshjeve të dëborës  disa automjete kanë dale jashtë rrugës dhe si pasojë është krijuar bllokimi i qarkullimit.

Ja dhe njoftimi i policise ne lidhje me situaten:

????Qarku Dibër/ Njoftim

Si pasojë e reshjeve të dëborës, aksi rrugor Klos-Qafë Murrizë është bërë i pa kalueshëm për mjetet dhe subjekti kontraktor po punon për pastrimin dhe hapjen e rrugës për qarkullimin e automjeteve.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas të
të ndjekin aksin e vjetër Klos-Burrel-Ulëz e anasjelltas dhe të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor.

Patrullat e Policisë Rrugore të DVP Dibër dhe Patrullat e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë kanë koordinuar veprimet në të dyja anët e bypass-it në Qafë Murrizë, duke marrë masa për të mos lejuar lëvizjen e automjeteve deri në pastrimin e rrugës.

Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112 ose dërgoni njoftim në Komisariatin Dixhital.

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button