Aktualitet dhe Lajme

Veprimi i Sean Combs pas akuzave për abuzim

Share

Sean Diddy Combs ka fshirë postimet në Instagramin e tij – duke përfshirë faljen e tij në maj për Cassie Venturën, të cilën ai e publikoi pasi u shfaqën pamjet  që tregonte atë duke sulmuar këngëtaren.

Biografia e tij ende lexon “Listen to The Love Album: Off the Grid” dhe ka një lidhje me albumin e nominuar për Grammy. Ai gjithashtu nuk ka postuar në profilin e tij X që prej datës 4 shkurt. Llogaria e tij Threads gjithashtu mbetet publike, por ai nuk ka qenë aktiv në faqe që nga gushti 2023.

Pastrimi i Instagramit vjen vetëm pak javë pasi manjatit të muzikës thuhet se mungoi në festën e maturës së vajzave të  tij binjake 17-vjeçare, Jessie dhe D’Lila, për festën e maturës në maj.

Thuhet se Diddy po përpiqej të qetësohej mes problemeve të tij ligjore, të cilat filluan të gjitha në nëntor 2023, kur ish e dashura e Combs, Ventura e akuzoi atë për përdh*nim, dhunë fizike dhe më shumë në një padi për bombë.

Combs dhe Ventura zgjidhën padinë jashtë gjykatës të nesërmen për 30 milionë dollarë.

Në kohën ndërmjet padisë së Venturës dhe publikimit të videos, Combs u godit gjithashtu me një padi 30 milionë dollarë nga producenti muzikor Lil’ Rod, si dhe padi të tjera nga individë të shumtë për sulme seksuale. Reperi ka mohuar në mënyrë të përsëritur çdo keqbërje përmes avokatit të tij.

Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button