Aktualitet dhe Lajme

U kap në “shtëpi bari” në Britani, 24-vjeçari shqiptar: Nuk erdha për të punuar në botën e krimit, më detyruan rrethanat

Share

Një tjetër shqiptar është arrestuar në Britani për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet fjalë për 24-vjeçarin Ardi Pula. Gjatë kësaj jave 24-vjeçari doli përpara gjykatës për të dëshmuar për 8.5 kilogramë drogë që policia i gjeti në banesë.

Vlerësohet se kanabisi kishte vlerën prej 85 mijë paund. Hetimet kanë treguar se i riu shqiptar kishte dërguar më shumë se 6000 £ në Shqipëri.

Në gjyq, avokati tha se si shumë shqiptarë, Pula kishte ardhur në Mbretërinë e Bashkuar ilegalisht me shpresën për të gjetur punë legjitime dhe nuk kishte ndërmend të kthehej në rrugën e krimit.

Por ai tha se Pula “ra në vështirësi ekonomike” dhe “u rekrutua” për të qëndruar në pronë dhe për t’u kujdesur për bimët ilegale
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button