Aktualitet dhe Lajme

Turqia nuk ndalet, shënon përballë Holandës

Share

Pas kualifikimit të Anglisë për në gjysmëfinale, skuadra e Southgate,do të presë fituesin e çiftit Holandë-Zvicër për të mësuar se me cilën prej këtyre dy skuadrave do të ndeshet në raundin e tjetër.

Takimi ka filluar i qetë dhe i kujdesshëm si për Holandën që konsiderohet favorite ashtu edhe për Turqinë që ka qenë deri më tani ndër surprizat e bukura të Europianit. Dhe janë pikërisht ata në minutën e 35-të që kalojnë në avantazh me Akaydin i cili shënon golin e tij të parë me kombëtaren.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button