Aktualitet dhe Lajme

“Tre Luanët” kërkojnë çerekfinale, sllovakët gati të surprizojnë/ Formacionet zyrtare të takimit Angli-Sllovaki

Share

Anglia dhe Sllovakia luajnë përballë njëra-tjetrës në ndeshjen e tretë të fazës së 1/8-ave në Europianin “Gjermani 2024”.

“Tre Luanët” kërkojnë triumfin në Gelsenkirshen dhe duan të bindin në mënyrë që të tregojnë se janë pretendent kryesorë për të ngritur titullin në fund.

Nga ana tjetër, sllovakët duan të bëjnë surprizën e madhe të këtij Europiani, edhe pse duket si një mision i pamundur në letër.

FORMACIONET ZYRTARE:

ANGLIA: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Mainoo, Rice, Saka, Bellingham, Foden, Kane.

Trajner: G. Southgate

SLLOVAKIA: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Schranz, Haraslin, Strelec.

Trajner: F. Calzona


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button