Aktualitet dhe Lajme

Tragjike, dy të rinj shqiptarë humbin jetën në një aksident në Zvicër

Share

Dy djem të rinj shqiptarë kanë ndërruar jetë në një aksident tragjik në Urnäsch të Zvicrës.

Mediat raportojnë se bëhet fjalë për një 18 vjeçar nga Prishtina, me qëndrim në Flaëil dhe moshatarin e tij nga Kumanova, me qëndrim në Gossau.

Aksidenti ndodhi pak para orës 03:00 të mëngjesit, teksa makina me katër të rinj po udhëtonte nga Urnäsch-i drejt Schëägalp-it.

Shoferi humbi kontrollin përpara se të mbërrinte në lokalitetin Steinflue dhe për pasojë makina doli nga rruga duke u përmbysur.

Një 18-vjeçar dhe një 21-vjeçar kanë mundur të dalin dhe më pas janë transportuar në spital.
Huazuar nga portali Albeu.com

Back to top button