Aktualitet dhe Lajme

“Ti je dashuruar me mua”/ Meritoni i përmend të ëmën, Roza i kthehet keq: Mbylle gojën…

Share

Meritoni ka qenë duke bërë një bisedë me Ilnisën dhe Bardhin, ndërkohë që vjen Roza është shfaqur në  kuzhinë dhe ka përgatitur kafe.

Meritoni e ngacmon dhe i thotë t’i tregojë arsyen “pse e dashuron aq shumë”.

Roza e paralajmëron dhe i thotë “të mbyllë gojën”, pasi prej tij kanë ardhur shumë zarfe të zi në shtëpi.

Meritoni: “O shpirt pse më dashuron kaq shumë”?

Meritoni: “Je dashuruar me mua po më duket. Ke një dashuri dhe simpati ndaj meje shprehe”.

Roza: “Na kënaqe, rri mbylle gojën ti se është marrë një zarf i zi për atë gojën tënde, gjuhën tënde të gjatë”.

Roza: “Mbylle gojën se u dendëm me zarfe këtu”.

Meritoni: “Cilin zarf të zi ke marrë prej gojës sime”?

Roza: “Mbylle gojën ti dhe personat e tu”.

Roza: “Shko ti ke një problem, e përsërit pyetjen, përsëritesh dhe ripërsëritesh se ke qejf”.

Meritoni: “Ti më ke përzemër mua, ma shpreh dashurinë. Unë jam rritur duke ma shprehur dashurinë të tjerët, sepse e di që jam shumë i mirë. O njeri false a e di si kush je bërë dhe ti”?

Roza Lati: “Mbylle gojën, ha ndonjë gjë”.

Meritoni: “Gjej ca fjali të tjera se je vajza e aktores, je rritur me artiste, përfaqësona si duhet në këtë shtëpi Roza Lati”.

 
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button