Aktualitet dhe Lajme

Tërmeti godet jugun e Italisë, eiqendra dhe magnituda

Share

Një tërmet 4.2 ballë i shkallës rihter ka goditur këtë të mërkurë jugun e Italisë.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra nga Cirò Marina dhe ka pasur një thellësi prej 21 kilometrash.

Nga informacionet e deritanishme nuk raportohet për persona të lënduar vetëm dëme të konsiderueshme materiale.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button