Aktualitet dhe Lajme

Tërmet në Greqi, sa ishte magnituda

Share

Greqia është tronditur nga një tërmet me magnitudë 3.8 ballë këtë të martë.

Mediat greke shkruajnë se epiqendra e tërmetit ishte në Marathia, Fokida.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ndodhi në një zonë detare, katër kilometra në jug të Marathias.

Ndërsa thellësia fokale ishte 14.5 kilometra.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button