Aktualitet dhe Lajme

Tërmet i fuqishëm në Turqi, sa ishte magnituda

Share

Këtë të mërkurë, një tërmet i fortë me magnitudë 4 ballë të shkallës Rihter,  ka goditur Turqinë.

Lajmin e tërmetit e ka raportuar EMSC.

Tërmeti u regjistrua në orën 08:55 me orën locale, në një thellësi prej tetë kilometrash.

Tërmeti është regjistruar 30 kilometra nga Besni, 55 kilometra nga Kahramanmaras.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button