Aktualitet dhe Lajme

Tërmet i fortë në Greqi, forca dhe epiqendra

Share

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë mbnrëmjen e sotme.

Sipas mediave helene tërmeti është ndier shumë në ishullin e Rodosit, forca ka qenë 4.9 e shkallës Rihter.

Mediat raportojnë se epiqendra e tërmetit ka qenë  10 kilometra në perëndim-jugperëndim të Lindos, ndërsa thellësia fokale ishte 54.1 kilometra.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëmtime në objekte.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button