Aktualitet dhe Lajme

Tensionet në parlament, Vasili: Lindita Nikolla fajtore dhe provokuese për shkatërrimin e Kuvendit

Share

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar në rrjetin social Facebook mbi tensionet në Kuvend.

Për të cilat, Vasili quan fajtore dhe provokuese per shkaterrimin e Kuvendit, kryetaren e Kuvendit Lindita Nikollën.

“Me veprimet e paligjshme te saj Lindita Nikolla po shkaterron de jure dhe de facto Kuvendin e Shqiperise.

Provokimi kulmoi me pengimin e dhunshem te deputeteve te opozites per te marre pjese ne seance plenare megjithese per ta nuk kishte asnje mase ndeshkuese”, sqaron Vasili.

Postimi i plotë:

Lindita Nikolla fajtore dhe provokuese per shkaterrimin e Kuvendit!

Me veprimet e paligjshme te saj Lindita Nikolla po shkaterron de jure dhe de facto Kuvendin e Shqiperise.

Provokimi kulmoi me pengimin e dhunshem te deputeteve te opozites per te marre pjese ne seance plenare megjithese per ta nuk kishte asnje mase ndeshkuese.

Prioriteti i vetem i Nikolles eshte permbushja e urdherave te Edi Rames dhe jo funksionimi Kushtetues i Kuvendit te Shqiperise.

Dhjetra ndeshkime ndaj deputeteve te opozites jane thjesht vazhdim i objektivit te Rames per asgjesimin e pluralizmit dhe opozitarizmit ne Shqiperi.

Perdorimi kriminal i Gardes nga Lindita Nikolla fakton boterisht se ajo eshte deligjitimuar totalisht si Kryetare Kuvendi, por perfaqson thjesht nje sekretare te rendomte e te perulur te Edi Rames.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button