Aktualitet dhe Lajme

Starton ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës, kuqezinjtë luftojnë

Share

Ka startuar ndeshja mes Shqipërisë dhe Spanjës. Kombëtarja jonë është futur në fushën e stadiumit “Merkur Spiel-Arena” me 1 pikë ndërsa Spanja me plot 6 pikë pas dy fitoreve kundër Italisë dhe Kroacisë.

Shqipëria lufton të marrë trepikëshin e parë për të qëndruar akoma në lojë dhe të luftojë për te kaluar në fazën e grupeve. Kombëtarja nuk arriti të merrte më shumë se një pikë ndaj barazimit me Kroacinë ndërsa ndaj Italisë u mposht edhe pas golit që theu rekordin në sekondën e 23.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button