Aktualitet dhe Lajme

Spektakël pa gola, Holanda e Franca ndajnë pikët

Share

Franca dhe Holanda barazuan pa gola në ndeshjen e vlefshme për Europianin. “Tulipanët” e nisën “zjarr” ndeshjen, duke shkaktuar drithërima që në minutën e parë me Frimpong, gjithsesi u përgjigj më së miri Maignan. Në të 8-tën minutë, ekipi i Koeman reklamoi një penallti për shkak të një kontakti Saliba-Depay, por loja vijoi normalisht. Pas çerek ore lojë, Griezmann shpërdoroi një rast të artë.

Në fundin e fraksionit, Griezmann provoi të kalojë në avantazh “gjelat”, por goditja e tij u ndal nga muri. Në pjesën e dytë, Holanda gjeti golin por u anulua me Var.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button