Aktualitet dhe Lajme

Spanja i bën të gjitha, autogol dhe përmbysje përballë Gjeorgjisë

Share

Spanja mposhti Gjeorgjinë me rezultat 4-1 në fazën e 16-shes të Euro 2024 për të kaluar në çerekfinale.

Në RheinEnergieStadion në Këln, spanjollët iu frikësuan një humbjeje të bujshme pas autogolit të Le Normand (18′), më pas morën përgjegjësinë dhe i vendosën gjërat në vend.

Së pari, një e majtë kirurgjikale nga Rodri (39′), më pas goditja nga Ruiz (51′), Nico Ëilliams (75′) dhe Olmo (83′) i dha de la Fuentes dhe ekipit të tij kualifikimin.

Kvaratskhelia është i fundit që e hedh poshtë, por ndezjet e tij të papritura nuk arrijnë të dëmtojnë “La Roja”-n.

Në çerekfinalen e planifikuar për të premten më 5 korrik në Shtutgart, iberikët do të përballen me Gjermaninë në një ndeshje që tashmë ndihet si një finale.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button