Aktualitet dhe Lajme

Sokol Mëngjesi doli nga koma, reagon e motra e avokatit: Sytë e tij u zgjuan nga një ëndërr e keqe, Zoti do e ngrejë në këmbë

Share

Ida Mëngjesi, motra e avokatit Sokol Mëngjesi, i cili pak ditë më parë u zgjua nga koma në klinikën private në Athinë ku edhe po kurohet pasi u dhunua barbarisht, ka reaguar në rrjetet sociale.

Ajo shprehet se; Zoti ka mënyrat e tij për të na provuar egzistencën e gjithëfuqishme.

Postimi i Ida Mëngjesit:

Ne emrin e vellait tim te shtrenjte. Ne emer te prinderve te mi heronj.

Ne emer te Anxheles se dashur dhe engjejve tane te bekuar, dhe me gjithe qenien time do doja t’ju falenderoja nga zemra cdo njerin prej jush, te njohur e te panjour qe e mbuluat Sokolin me nje mburoje te papershkruar dashurie njerezore, derisa syte e tij te zgjuar u zgjuan nga kjo enderr e keqe.

Zoti ka menyrat e tij per te na provuar egzistencen e gjithefuqishme, nepermjet mrekullive qe ben here pas here me njerezit dhe ai do e ngreje Sokolin ne kembe!

Ne keto dite te kobshme qe kane zgjatur si muaj kemi mesuar se asgje nuk vlen sa fuqia e mbinatyrshme e dashurise njerezore qe u derdh mbi te dhe mbi ne ne nje menyre te papershkruar me fjale!

Drita e qirinjve te ndezur ne te kater anet e botes, drita e cdo lutjeje te peshperitur nga buzet e drdhura dhe drita e miresise qofte me ju cdo cast dhe mbreterofte e mira ne jeten dhe ne shpirtin tuaj! E mira nuk humbet!
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button