Aktualitet dhe Lajme

Skandali/ Arrestohet babai që mbante të lidhur djalin me litar: E kanë pushtuar demonët…!

Share

Një 68-vjeçar u arrestua nga policia në Itali pasi keqtrajtoi djalin e tij 39-vjecar, që vuante nga probleme mendore.

“E kanë pushtuar demonët”, ishte kjo arsyeja që babai e lidhi djalin me një litar, ë një park jo shumë larg shtëpisë në Monza.

Policia ka ndërhyrë pas një denoncimi nga shërbimet sociale. i riu u gjet në tokë në gjendje konfuze ndërsa babai e mbante të lidhur me litar në bel, në mënyrë që “të mos shpëtonte papritmas”.

Babai  68-vjeçari  ka pretenduarse djali i tij “nuk kishte asnjë problem shëndetësor, por ishte i pushtuar nga një demon”. Për këtë, ai e kishte çuar për tiu nënshtruar ritualeve./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button