Aktualitet dhe Lajme

Shoferi i dehur vret foshnjen 8-muajshe, ja se si justifikohet në polici

Share

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur rajonin e Durham kur një shofer i dehur ka shkaktuar një aksident fatal në mes të Chester-Le-Street dhe Durham. Darryl Anderson, 38 vjeç, ka drejtuar makinën e tij me një shpejtësi të lartë dhe ka shkaktuar vdekjen e një foshnje tetë muajshe dhe të tezes së tij, një stjuardese e quajtur Karlene.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur kur Zackary Blades, foshnja tetë muajshe, ka rënë nga sedilja e makinës dhe është shtrirë në korsinë e kundërt të rrugës pasi makinat janë përplasur. Familja e viktimave është në tronditje të thellë nga humbja e dy anëtarëve të dashur.

Përplasja e rëndë ka rezultuar nga përdorimi i alkoolit nga shoferi. Analizat e frymëmarrjes tregojnë se Anderson ishte tre herë mbi kufirin e lejuar të alkoolit për drejtuesit e automjeteve. Megjithatë, sjellja e tij pas ngjarjes ka shtuar më shumë indinjatën dhe neverinë publike. Ai u kap nga kamera e sigurisë duke shprehur shpërfillje për veprimet e tij, duke pretenduar se “ndonjëherë ndodhin gabime”.

Në spitalin ku u dërgua për kujdes shëndetësor, Anderson vazhdoi me sjellje të papranueshme duke bërë shaka me infermierët dhe personelin e shëndetit. Kjo sjellje është vlerësuar si e pamoralshme dhe e papranueshme në këto kushte të trazuara.
Kjo është vera juaj, kurseni dhe blini zgjuar!

Familjarët dhe komuniteti lokal janë të zemëruar dhe të tronditur nga këto ngjarje tragjike. Autoritetet lokale dhe forcat e rendit janë duke kryer një hetim të detajuar për të sqaruar përgjegjësinë e plotë të shoferit dhe për të siguruar drejtësi për viktimat.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button