Aktualitet dhe Lajme

Shkarkohet nga detyra shefi i komisariatit në Delvinë, kush e zvëndëson

Share

Pas gjashtë muajsh në detyre është larguar Shefi i Komisariatit të Delvinës, Armand Zoga.

Mësohet se Zoga është transferuar me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë në Akademinë e Policisë. Në vend të tij është emëruar Komisar Naim Lala, i cili vjen nga Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit Tiranë.

Shkarkimi vjen nga vendimi i Drejtorit të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, teksa ende nuk dihet shkaku.
Huazuar nga portali Albeu.com

Back to top button