Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

Rama “ngre” traun, hapet zyrtarisht Rruga e Arbërit (VIDEO)

Share

Rruga e Arbërit është hapur zyrtarisht për qarkullimin e automjeteve.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Rama përmes një njoftimi në Facebook.

Rama shton gjithashtu se punimet në rrugë do të mbyllen përfundimisht në pranverën e vitit të ardhshëm.

“Provizorisht kalohet me bajpas në Tunelin e Murrizit, ku për shkak të formacioneve gjeologjike komplekse, puna ka ecur më ngadalë dhe përfundon në pranverë, kur rruga do të bëhet për vetëm 47 minuta, nga 1 orë e 20 minuta që bëhet sot ose nga 4 orë që bëhej deri dje

ShqipëriaEArdhmjaJonë

SkaKohëPërPushim” shkruan Edi Rama./albeu.com/

Një kafe nga ju!

Back to top button