Aktualitet dhe Lajme

Rama kujton takimin e parë me shqiptarët në Athinë: Shumë gjëra kanë ndryshuar në 18 vjet

Share

Më datë 12 maj, kreu i qeverisë Edi Rama do të takojë shqiptarët që jetojnë në Athinë.

Edi Rama ka ndarë në Facebook një postim, ku kujton kohën kur ka vizituar për herë të parë shqiptarët në Athinë. Në vitin 2006, Rama ka qenë në krye të opozitës.

‘Shumë gjëra kanë ndryshuar në 18 vjet, por dy më të sigurtat që lidhen edhe me këto foto janë që mua s’më ka mbetur asnjë fije floku e zezë dhe që pasi kaluan detin në këmbë si udhëtarët e paepur të rrëfimeve të vjetra SHQIPTARËT E GREQISË JANË SOT NJË HISTORI KRENARIE, QYTETARIE DHE SUKSESI

*Takimi i parë me shqiptarët në Athinë, si kryetar i opozitës në vitin 2006′, shkruan Rama në Facebook.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button