Aktualitet dhe Lajme

“Propozim premtues, përgëzojmë përpjekjet që bazohen në suksesin e reformave”, ambasada e SHBA për pr/rezolutën e Ramës: Presim rezultatet…!

Share

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar për Top Channel lidhur me draft rezolutën e paraqitur një ditë më parë nga kryeministri Rama për qeverisjen e mire dhe anti-korrupsionin si dhe ftesën që i bëri opozitës për ta votuar në Kuvend.

Ambasada e SHBA e cilëson propozimin si premtues si dhe nxit pjesëmarrjen e shqiptarëve që synojnë të përmirësojnë të ardhmen e vendit.

Propozimi për të çuar përpara përpjekjet e Shqipërisë që lidhen me qeverisjen e mirë, sundimin e ligjit, dhe anti-korrupsionin është premtues.

Si partnerë në mbështetje të Shqipërisë prej kohësh, Shtetet e Bashkuara përgëzojnë përpjekjet që bazohen në suksesin e reformave të mëparshme ndërkohë që bëjnë bashkë grupe politike, shoqërinë civile, biznesin dhe të tjerë për të çuar përpara reformat kritike që janë të nevojshme për rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE dhe bashkësinë euro-atlantike. Nxisim pjesëmarrjen e të gjithë shqiptarëve që synojnë të përmirësojnë të ardhmen e Shqipërisë dhe presim me kënaqësi të shohim rezultatet e dala nga një proces transparent dhe bashkëpunues./tch


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button