Aktualitet dhe Lajme

Prangosja e Pjetër Pacanit pas 13 vitesh në kërkim, eksperti: E çuditshme, gjithë këto vite ka jetuar me arsenal armësh këtu

Share

Në Studio Live, eksperti Fatjon Softa komentoi edhe arrestimin e Pjeter Pacani, i dënuar 25 vite për vrasje nga Gjykata e Shkallës së Parë, pasi vrau dy persona në vitin 2011.

Që prej asaj kohe ai ka qenë në kërkim, dhe vetëm 1 ditë më parë ai u arrestua në Fier. Për Softën është e çuditshme se si ky person ka qenë në kërkim dhe ndërkohë ka jetuar brenda vendit.

‘Është një person që në 13 vjet i është shmangur mundësisë për tu arrestuar. Jetoka në territorin shqiptar dhe është e çuditshme që nuk dihej informacion për të. Iu gjetën armë tipike për territorin shqiptar.

Jetonte në një banesë, kush është pronari, është ky apo jetonte me qira. Është sukses patjetër. Por edhe amët duhen ekzaminuar. Pse i mbante këto armë?

13 vjet të jetosh me këto armë. Ka jetuar me një arsenal armësh. 13 vjet ka jetuar me këto armë, përveç dënimit por edhe të përgjigjet për këto 13 vjet, kush e ka ndihmuar.’


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button