Aktualitet dhe Lajme

Policia e Shtetit jep informacion zyrtar për autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Share

Policia e shtetit ka dalë në një konferencë për mediat për të dhënë detaje lidhur me sulmin e dhunshëm ndaj avokatit Sokol Mëngjesi.

Avokati u dhunua barbarisht në mes të rrugës mëngjesin e sotëm në zonën e ish-Bllokut, ku sapo kishte lënë vajzën në kopësht.

Sakaq autorët janë identifikuar.

Ata janë Romario Tabaku, Elton Kasaj, Drivald Alija dhe Dorian Alia.

Avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha, është sulmuar me mjete të forta, pasi ka lënë vajzën në kopësht në zonën e ish-Bllokut në Tiranë.

Aktualisht gjendja e tij është përkeqësuar dhe ndodhet në intubim në spitalin e Traumës.

vijon…
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button