Aktualitet dhe Lajme

Plagoset me pistoletë 15-vjeçari në Milot, policia: I mituri gjeti një armë zjarri dhe…!

Share

Një 15-vjeçar është plagosur aksidentalisht me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur Milot, ku sipas policisë i mituri me iniciale B.H kishte gjetur një pistoletë dhe e kishte marrë në shtëpi.

Dyshohet se duke e pastruar, aksidentalisht është vetëplagosur në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip Pistoletë TT. Ndërkohë grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po  kryen veprimet hetimore për dokumentimin ligjor të  rastit.

Njoftimi i policise

Më datë 28.06.2024, në vendin e quajtur Fushë Malbardhë, njesia Administrative Milot, dyshohet  se aksidentalisht është  vetëplagosur me armë zjarri pistoletë shtetasi i mitur B.H 15 vjeç.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se 15 vjeçari kishte gjetur një armë zjarri Pistoletë tip TT dhe e kishte marrë në banesë. Dyshohet se duke e pastuar, aksidentalisht është vetëplagosur në këmbë jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip Pistoletë TT.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po  kryen veprimet hetimore për dokumentimin ligjor të  rastit.

Materialet do ti referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button