Aktualitet dhe Lajme

Persona të përfshirë në vdekjen e Matthew Perry?

Share

Policia beson se “shumë njerëz” duhet të akuzohen në lidhje me vdekjen e papritur të Matthew Perry tetorin e kaluar, raporton People.

Një burim i brendshëm i zbatimit të ligjit i tha gazetës se hetimi federal për këtë vdekje do të përfundojë së shpejti dhe do të merret një vendim nëse do të ngrihen apo jo akuza.

Perry vdiq në moshën 54-vjeçare nga “efektet akute të ketaminës”, e cila u gjykua si aksidentale. Raporti i tij i autopsisë nga Zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut të Los Anxhelosit renditi gjithashtu mbytjen, sëmundjen e arterieve koronare dhe buprenorfinën, një opioid, si faktorë kontribues.

Aktori i “Friends” ishte i hapur për përdorimin e tij të ketaminës – një ilaç që përdoret për të lehtësuar dhimbjen dhe trajtimin e depresionit – në kujtimet e tij të vitit 2022, “Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing”.

Megjithatë, ai vuri në dukje se nuk i pëlqente sepse e bëri të ndihej sikur po “vdiste”.

Ndërsa Departamenti i Policisë në Los Anxhelos konfirmoi në janar se hetimi për vdekjen e tij kishte përfunduar, TMZ raportoi në maj se ata po hetonin për përdorimin e ketaminës nga aktori. Pas vdekjes së tij të papritur, Dr. Bankole Johnson teorizoi gjithashtu në Page Six se ai “ka të ngjarë” të kishte marrë në mënyrë të paligjshme ketaminë për “përdorim rekreativ”.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button