Aktualitet dhe LajmeBotaLajmi i funditPërditshmëri

Parlamenti Europian voton sot pranimin e Ukrainës në BE

Share

Parlamenti Europia do të votojë sot pranimin e Ukrainës në BE.

Votimi do të zhvillohet gjatë seancës së ditës së sotme në orën 16:30.

Fillimisht do të votohet për pranimin e Ukrainës si kandidate anëtare e BE e menjëherë më pas për pranimin në BE.abcnews

Back to top button