Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i motit 25 Janar 2024, kthjellime dhe vranësira

Share

Moti në vendin tonë, parashikohet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu.

Në zonat malore reshje të pakta bore.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 6 deri në 10°C.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button