Aktualitet dhe Lajme

Parashikimi i motit 20 Mars 2024

Share

Ditën e sotme, vendi ynë do të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike, falë ndikimit ndikimit të Anticiklonit të Azoreve, si dhe masës ajrore të unifikuar.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore.

Era pritet të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-6m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-14m/sek.

Shoqëruar me valëzimi në detet të forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 2 deri 17°C

në zonat e ulëta 4 deri 21° C

në zonat bregdetare 3 deri 21°C

The post Parashikimi i motit 20 Mars 2024 appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button