Aktualitet dhe Lajme

Olympiacos është fitues i Conference League

Share

Finalja e Conference League ende e hidhur për Fiorentinën, e cila u mund 1-0 në Athinë pas kohës shtesë nga Olympiacos: për grekët dhe gjithë Greqinë është trofeu i parë ndërkombëtar në histori.

Një ndeshje që nuk u ngjit në nivelin e një finaleje, shumë pak emocione në 120 minuta.

Terracciano është i kujdesshëm në mundësinë e krijuar për Podence dy herë në pjesën e parë dhe më pas me Jovetic në shtesë, ndërsa për italianët mundësia më e mirë vjen me Kouamé që godet keq.

Në minutën e 110-të portieri grek i thotë jo Ikoné.

Më pas në minutën e 116-të El Kaabi, deri atëherë në hije, zhytet me kokë para Terracciano-s dhe i jep trofeun Olympiacosit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button