Aktualitet dhe Lajme

Nuk kishte ndodhur më parë, Raye fiton gjashtë “Brit Awards”

Share

Këngëtarja Raye ka thyer rekordin për më shumë çmime Brit të fituara duke marrë në shtëpi gjashtë të tilla duke përfshirë këngën më të mirë, artisten më të mirë dhe albumin më të mirë. Ajo u shoqërua nga gjyshja e saj, Agatha, në skenë dhe kërkoi falje teksa shpërtheu në lot, duke bërë shaka: Po qaj shëmtuar në televizionin kombëtar.

Ylli i tha turmës se emri i saj i dytë është gjithashtu Agatha dhe shtoi: Gjyshja ime është zgjuar deri në orën 3 të mëngjesit duke u lutur për mua dhe motrat e mia të bukura.

Raye fitoi gjithashtu çmimet për aktin më të mirë R&B, artistin më të mirë të ri dhe kompozitor të vitit, si dhe performoi një përzierje të këngëve të saj duke përfshirë ‘Ice Cream Man’ dhe ‘Escapism’ gjatë shfaqjes. Kjo shënon një udhëtim të jashtëzakonshëm për këngëtaren e lindur në Londër.

Ajo kryesoi listat në fillim të vitit 2023 dhe gjithashtu ishte në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz Mercury vitin e kaluar. Raye humbi vetëm një çmim, akti më i mirë pop, i cili shkoi për Dua Lipën.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button