Aktualitet dhe Lajme

Njihuni me tetë arsye se përse duhet të flini në krahun e majtë

Share

Të gjithë e dimë që gjumi cilësor është baza e shëndetit të mirë, mirëpo kurrë nuk kemi menduar që në shëndetin tonë ka mundur të ndikojë pozita në të cilën flemë

Ashtu siç ekzistojnë pozitat për shkak të të cilave mund të kemi dhembje koke, dhembje qafe dhe dhembje kurrizi, po ashtu ekzistojnë edhe pozita të cilat ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë!

Sipas dr. John Douillard, gjumi në krahun e majtë ka përparësi të mëdha.

Trendi i ri me botoks po përhapet me shpejtësi në rrjet, reagojnë kirurgët

Ekzistojnë shumë mënyra dhe teknika efikase që të mësoni veten të flini në krahun e majtë.

Disa rekomandojnë qepjen e topave të tenisit në anën e djathtë të pizhameve të vjetra, sepse në atë mënyrë topat do t’ju detyrojnë që të ktheheni çdoherë kur gjatë gjumit lëvizni.

Edhe një metodë e lehtë që të flini me jastëk pas shpine, gjë që do t’ju pengojë që të ktheheni.

Pozicionimi i trupit në anën e majtë mund të jetë më i mirë për tretjen, kurrizin, madje dhe zemrën.

Shikoni arsyet për shkak të të cilave duhet të flini në krahun e majtë, organizmit tuaj do t’i bëni mirë!

Egla Ceno dhe Luiz Ejlli janë fqinj? Aktorja: U shkëmbyem në ashensor, me një biberon në gojë…

  1. Eliminimi i thartirës (djegësirës)
  2. Ndërprerja e gërhitjes
  3. Përmirësimi i metabolizmi
  4. Përmirësimi i punës së zemrës
  5. Përmirësimi i shëndetit të shpretkës
  6. Rritet efikasiteti në sistemin limfatik
  7. Përmirësimi i qarkullimit të gjakut
  8. Te shtatzënat përmirëson qarkullimin e gjakut deri te zemra e bebes
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button