Diaspora DibraneDibra MarketingGjej ProfesionistëKulinari dhe ArtizanalePërditshmëriPersonalitete

Njihuni me Andi Kaza, i riu nga Dibra shef kuzhine në Gjermani

Share

Ky eshte Andi Kaza, i kualifikuar ne fushen e gastronomise ose kulinarisë, i përgjegjshem për produktet që dalin nga kuzhina, pikerisht nga duart e tij.

Kuzhina profesionale është e pafundme në llojet, teknikat dhe artin e saj por i riu dibran fale pasionit dhe deshires per te punuar, sot ka aftesi per te ofruar perpara jush nje shumellojshmeri pjatancash, plot shije dhe te dekoruara ne menyre perfekte.

Ate e sheh gjate gjithe kohes të motivuar dhe seriozisht te angazhuar ne gjerat qe mer persiper, sepse eshte nje profesionist shef kuzhine i cili ka punuar dhe ka studiuar ne shkolle kuzhine duke synuar t’i zhvillojnë njohuritë dhe karrierën e tyre dhe më tej.

Ai qe ne moshen e vogel gjithmon ka qen pjes e guzhines ne te cilen i ka kushtuar shum vemendje.

Andi ndihet shume mirenjohes ndaj familja se tij nga Peshkopia sepse per ate kane qene nje mbeshtetje shume e madhe ne kete rrugetim te gjate.

Sot punon ne nje restorant qe quhet Bella Capri i cili eshte brand shum te njohur ne Gjermani

Back to top button