Aktualitet dhe Lajme

Nis seanca në Apel për Safet Gjicin dhe Alma Kaçin

Share

Në Gjyatën e Apelit po zhvillohet seanca për ish kryetarin e bashkisë së Kukësit, Safet Gjici dhe Alma Kaçin. Gjici është dënuar nga Shkalla e Parë për shpërdorim detyre me 2 vite burg, ndërsa Kaçi, e cila shfaqet në një video intime me Gjicin, u gjet fajtore për akuzën e prostitucionit dhe u dënua me 1 vit heqje lirie.

Në seancën e së enjtes, prokuroria kërkoi dënimin me 2 viet e 8 muaj heqje lirie për Gjicin, pasi e akuzon atë për korrupsion të zyrtarëve të lartë. Ndërsa për Kaçin, dënimin me 1 vit burg, por me akuzën e korrupsionit aktiv.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button