Aktualitet dhe Lajme

Nicki Minaj anullon koncertin në Amsterdam pas arrestimit

Share

Nicki Minaj ka anuluar turneun e saj të dytë në Amsterdam pasi u arrestua për posedim të dyshuar dr0ge.

Reperja u arrestua në aeroportin Schiphol të Amsterdamit të shtunën pasi autoritetet holandeze pretenduan se ajo kishte marihuanë – e klasifikuar nga vendi si “drogë e lehtë” – në bagazhin e saj, duke e bërë atë të shtynte koncertin e saj Pink Friday 2 World Tour në Co-op Live në Manchester, Angli.

Tani, duket se Minaj nuk do të kthehet në Amsterdam për koncertin e dytë. Të premten, promotori holandez Mojo njoftoi në faqen e tij të internetit se shfaqja e Minaj më 2 qershor në Ziggo Dome të Amsterdamit ishte anuluar.

“Për shkak të ngjarjeve të javës së kaluar, shfaqja e Nicki Minaj të dielën, 2 qershor në Ziggo Dome, Amsterdam nuk do të zhvillohet më”, thuhet në deklaratën e kompanisë. “Biletat do të kthehen në pikën e shitjes”.

Deklarata vjen menjëherë pasi Minaj ndau një përditësim pas arrestimit të saj në X (ish-Twitter). Në postimin e saj, 41-vjeçarja ndau anën e saj të historisë dhe u kërkoi falje fansave.

Në postimin e saj, reperja pohoi se kishte ende shpresa për të arritur në Angli në kohë për të performuar për fansat në arenën Co-Op Live. Ajo thotë se këto shpresa u prishën, megjithatë, pasi avioni i saj dyshohet se u ndalua për 20 minuta pasi ajo hipi.

Minaj shtoi, “Kështu që ata ia dolën mbanë në planin e tyre për të mos më lënë të dilja në atë skenë. Unë ia dola t’i regjistroja dhe të postoja gjithçka në kohë reale. Unë kam shumë prova. Tani çdo gjë e kanë në dorë avokatët dhe Zoti.”

 Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button