Aktualitet dhe Lajme

Netanyahu do të flasë në Kongresin Amerikan, opozita i kërkon të pranojë marrëveshjen

Share

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu deklaroi, në një postim në rrjetin e ti social, se ka marrë një ftesë për të folur në Kongresin e SHBA-së.

“Jam i emocionuar nga privilegji i përfaqësimit  të Izraelit para të dy dhomave të Kongresit dhe të prezantoj të vërtetën për luftën tonë të drejtë kundër atyre që po përpiqen të na marrin jetën”, shkroi Netanyahu në X.

Ndërkohë, uhëheqësi i opozitës izraelite Yair Lapid i kërkoi qeverisë të mos injorojë marrëveshjen e propozuar nga Presidenti Joe Biden të premten.

“Një marrëveshje është në tavolinë dhe duhet të përfundojë,” tha ai.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button