Aktualitet dhe Lajme

“Nëse Ukraina nuk do rezistonte, do kishim dy vatra lufte në Ballkan”, Bogdani: Lufta e Tretë Botërore shpërthen vetëm nëse Kina vendos të…

Share

Ish-deputeti Gerti Bogdani i ftuar në “Open” në News 24, tha se nuk do të ketë një luftë të gjerë midis Perëndimit dhe Rusisë.

Nëse do të kishte ky reagimi i Perëndimit dhe reagimi i popullit të Ukrainës, sot do të kishte dy vatra në Ballkan, Republika Srpska dhe vatra Serbi-Kosovë.

Në këtë reagim, NATO ishte shumë e kujdesshme që Putin të mos e përkufizonte si luftë me NATO-n. Fatkeqësisht, po shkojmë drejt marrjes së disa territoreve nga Rusia në Ukrainë. Nuk besoj të ketë luftës midis NATO-s dhe Rusisë. Nëse Kina sulmon Tajvani, kjo do të shënojë fillimin e Luftës së Tretë Botërore”, tha ai.


Huazuar nga StartNews.

Back to top button