Aktualitet dhe Lajme

Ndahet nga jeta producenti i “Titanic”

Share

Jon Landau, producenti i  Titanic dhe Avatar ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare.

Thuhet se ai vuajti prej më shumë se një viti vuante nga kanceri. Motra e tij Tina konfirmoi vdekjen në rrjetet sociale, duke e quajtur atë “vëllain më të mirë që një vajzë mund të ëndërronte ndonjëherë”.

“Zemra ime është thyer, por gjithashtu shpërthen nga krenaria dhe mirënjohja për jetën e tij më të jashtëzakonshme, dhe dashurinë dhe dhuratat që ai më dha mua – dhe të gjithë ata që e njihnin atë apo filmat e tij”, shkroi ajo.

 

 

Bashkëpunimi  i Jon me regjisorin James Cameron çoi në tre nominime për Oscar dhe një fitim për filmin më të mirë për “Titanic” të vitit 1997.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button