Aktualitet dhe Lajme

Mijëra protestues pro Palestinës mbushin rrugët e Londrës, thirrje për armëpushim në Gaza

Share

Mijëra protestues pro-palestinezë kanë nisur marshimin në qendër të Londrës duke bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Gaza. Marshimi, i organizuar nga Fushata e Solidaritetit të Palestinës, nisi nga sheshi para Parlamentit pak para orës 13:00 dhe do të vazhdojë përmes Whitehall përpara se të përfundojë në Hyde Park.

Ish-udhëheqësi i Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn ishte mes atyre që mbanin pankarta në krye të turmës. Protestuesit mbanin pankarta në duar me sloganet: “Stop gjenocidit në Gaza”.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button