Aktualitet dhe Lajme

Mbyllet protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, ja kur do të mbahet tubimi i radhës

Share

Është mbyllur protesta e sotme e opozitës përpara Bashkisë së Tiranës, e cila mbahet pas skandalit të aferës të dosjes “5D”.

Protestuesit janë larguar pas 1 orë e gjysmë proteste. Ata dogjën goma përpara godinës së Bashkisë, ndërsa lëshuan thirrje të vazhdueshme për lirimin e liderit të PD-së së Rithemelimit Sali Berisha.

Është lajmëruar se protesta e radhës përpara Bashkisë së Tiranës, ku do të mbahet më datë 10 qershor.

Ndërkaq, opozita ka paralajmëruar se ditën e enjte do të protestojnë përpara Kuvendit të Shqipërisë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button