Aktualitet dhe Lajme

Mbyllet në barazim 1-1 pjesa e parë mes Skocisë dhe Zvicrës, Shaqiri heroi i Zvicrës, skocezët i falen një autogoli

Share

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë e ndeshjes mes Skocisë dhe Zvicrës.

Të parët që kaluan në avantazh ishin skocezët, falë një autogoli nga Schar.

Ndërkohë, tashmë i mësuar të shënojë në turnetë e mëdha, Xherdan Shaiqi riktheu barazpeshën në takim.

Ndeshja është e vlefshme për grupin A në krye të të cilit qëndron Gjermania me 6 pikë pas fitores së sotme me Hungarinë.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button