Aktualitet dhe Lajme

Mali i Zi goditet nga tërmeti, sa ishte magnituda

Share

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka goditur Malin e zi mbrëmjen e sotme.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra nga Niksiqi, ndërsa thellësia fokale ka qenë 9 kilometra.

Lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar panik te qytetarët, por fatmirësisht deri tani nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

The post Mali i Zi goditet nga tërmeti, sa ishte magnituda appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button