Aktualitet dhe Lajme

Madonna rikujton shtrimin në spital: Shumë e frikshme

Share

Madonna po reflekton një vit pasi doli nga spitali pas një sëmundjeje kërcënuese për jetën.

Këngëtarja 65-vjeçare ka postuar në Instagram një postim ku përfshihen 10 foto të saj duke festuar 4 korrikun. Poshtë postimit, artistja shprehu vlerësimin e saj për jetën pas kalvarit të vitit të kaluar që e solli atë në ICU dhe një koma të shkaktuar nga mjekësia.

Sot, një vit më parë, sapo isha kthyer në shtëpi nga spitali pasi i mbijetova një sëmundjeje kërcënuese për jetën”, shkroi ajo.”U shërova mrekullisht dhe pata një vit të mrekullueshëm. Faleminderit Zot. Jeta është e bukur!”

Këngëtarja e “Like a Virgin” ishte shtruar në spital për shkak të një infeksioni të rëndë bakterial dhe qëndrimi i saj në spital përfshinte një koma 48-orëshe të shkaktuar nga mjekësia. Ajo reflektoi mbi situatën në fillim të këtij viti në një nga pesë shfaqjet e saj të shitura në Celebration World Tour në Forumin Kia të Los Anxhelosit.

Për Variety, këngëtarja filloi fjalimin e saj nëntë minutësh vonë në shfaqje duke i thënë audiencës së saj: “Kam rënë nga shumë kuaj dhe kam thyer shumë kocka. Unë kam një ijë titani. Domethënë, lista vazhdon, por asgjë nuk mund të më ndalojë… Këtë verë pata një surprizë që quhet një përvojë afër vdekjes.

Duke pranuar se përvoja ishte “shumë e frikshme”, ajo tregoi se asistenti i saj i tha asaj, “fjala e parë që kisha thënë ishte “Jo”. Dhe unë jam shumë e sigurt se Perëndia po më thoshte: “A dëshiron të vish me ne?” Dhe unë thashë: “Jo”. 

 

Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button